• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hayatımda iki insanı hiç unutmam..... ihtiyaç anında yanımda olanı.... zor zamanımda yalnız bırakanı....
Sponsorlarımız
Bilgisayar seçerken nelere dikkat etmeliyim

           

 

               

 

              Kullanım alanlarına göre bilgim dahilinde siz değerli okurlarıma bir yazı hazırlamak istedim.

 

Dizüstü mü? Masaüstü mü?

 

             Bu sorunun cevabı genelde masaüstü olur. Nedenine gelirsek dizüstünün kapalı sistem oluşu ve geliştirilmeye  elverişli olmayışıdır. Fakat döviz kurlarındaki artış bu dediğime bir nebze engel taşımakta. Bu yüzden de dizüstü bilgisayara yönelim çağımızda artmaktadır.

 

              Farklı şehirde üniversite okuyanların tercihi ise genelde dizüstü bilgisayarlar oluyor. En büyük sebebi tabii ki taşıma kolaylığı. Bunun yanında gelişen teknolojiyle dizüstü bilgisayarların bazı masaüstü bilgisayarlara performans olarak yaklaşmasıyla tercih oranları artmakta.

 

Dizüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

               En önemli unsur bütçeniz. Bütçeniz doğrultusunda fiyat performans bir bilgisayar almanız sizin için yeterli olacaktır. Biraz daha detaya inelim şimdi.

 

Ram:

 

                8 GB RAM bu günün şartlarında standart hale geldi. 8 GB RAM’den aşağıda bir dizüstü bilgisayarı tercihi yapmayın.  Hatta mümkünse RAM slotunun biri boş bir dizüstü bilgisayar tercihi yapmanızdan yanayım. Bu sayede daha sonra RAM’inizi arttırabilirsiniz.

 

İşlemci:

 

                 İntel mi? AMD mi? Çokça duyduğunuz bir soru aslında. Bu biraz kişiler tercih kısmına giriyor. Programdan programa fark edebiliyor performans. Benim tercihimi sorarsanız İntel’den yana oyumu kullanırım. Dizüstü bilgisayarda İntel bence biraz daha önde. İşlemci tercihi yaparken kaçıncı nesil olduğuna, önbellek değerine, frekans değerine ve çekirdek sayısına bakarak tercih etmenizi öneririm.Benim tercihim i5 ve i7 işlemciler. Not: celeron işlemcileri tercih etmenizi önermem

 

Ekran Kartı:

 

                  Kesinlikle ve kesinlikle ekran kartı paylaşımlı olmamalıdır. AMD ekran kartlarında ısınma sorunları fazlaca var. NVİDİA ekran kartlı dizüstü bilgisayarlarda ekran kartları İntel işlemciyle uyumu gerçekten çok iyi. Bu yüzden tercih sebebimdir.

 

SSD ve HDD:

 

                  Günümüz teknolojisinin veli nimeti SSD dizüstü bilgisayarınızın vazgeçilmezi olmalı. Alacağınız dizüstü bilgisayarda SSD’nin olması size yüksek okuma ve yazma performansı sağlayacak. SSD yanında bir adet de HDD bulunması gerekli depolamaları da burada tutarsınız. SSD’yi gereksiz doldurmamış olursunuz. 256 GB SSD yanında 1TB HDD size yeterli depolamayı sağlayacaktır.

 

                   Umarım az çok kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmışımdır. Merak ettiğiniz sorular olursa yorum atarak sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 

 HAKAN DÜZ
Okunma Sayısı: 1311


44.211.117.197
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top