• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Biz kimsenin varlığıyla var olmadık. Yokluğuyla da eksilmeyiz.
Sponsorlarımız
ETKİLİ İLETİŞİM KURMA

Hayatın tüm evresinde iletişim kelimesi ile karşı karşıyayızdır. Etkili iletişimin temelinde farkında olma, ayrıntılı olarak iç ve dış dünyanın bilincinde olma yatar. İletişimci, hem kendi iç dünyasını, başka deyişle duygu, düşünce ve tutumlarını iyi tanır, onların ne anlama geldiğini kavrar, anlar hem de karşıdaki kişinin davranışlarını gerçekçi bir biçimde değerlendirmesini bilir. Kişinin kendini bilmesi, onun kendi algılama, yorumlama, yansıtma, duygu ve arzularının farkında olması demektir. Yüz ifadeleri, bedenin duruşu, sesin tonu, sesin iniş-çıkışı karşıdakinin iç dünyası hakkında ipuçları verir. İyi bir iiletişimin temelleri ailede başlar. Okul, sosyal çevre ve kişinin kendisini geliştirmesiylede devam eder. Bu nedenle aile içinde eşlerin birbirine ve çocuklarına karşı tutumları çok önemlidir. Anne-baba tutumları, değerleri, davranışları, sözleri çocuğun iletişim beceri için çok önemlidir. Aslında anne karnından  itibaren  iletişim başlar.

Örnek verirsek bir annenin çocuğu ile olan bir iletişiminde;

Sen diliyle konuşmak;

“SEN ZATEN HEP BÖYLESİN”

Çocuğun bir davranışı veya sözünden ebeveyn kızgınlık yaşayabilir. “Kaç defa tembih ettim o koltuğun üzerine çıplak ayak çıkma!” diye, “İzinsiz telefonumu alma!” diye, “Duvarları boyama!” diye. Bu gibi durumlarda genellikle “Ne laf anlamaz çocuksun, bıktım senden, neden dikkat etmiyorsun?” gibi sözler sarf edilir. Burada dikkat edersek sürekli “SEN ” diye hitap etmekteyiz. “Neden doğru dürüst yemek yemiyorsun, sen çok yaramaz bir çocuksun, hiçbirşey anlamıyorsun,sen hep böylesin.” “Sen” diye başlayan bu sözler aslında karşı tarafın yani çocuğun kişiliğine bir saldırıdır. Bu tür ifadeler çocuğu mutsuz yapar, üzer, utandırır, güvenini sarsar ayrıca onu
sinirlendirir, direnmesine neden olur. Hiç bir şekilde davranışı değiştirmez. Çocuk kendini sevilmeyen, reddedilmiş biri olarak düşünür bu da onun söz dinlememesine neden olur. Sen dilinde suçlayıcı mesajlar vardır.

Ben Diliyle Konuşmak;

Ben dili, kişinin o anda, karşılaştığı durum veya davranış karşısında, kişisel tepkisini duygu ve düşüncelerle açıklayan bir ifade tarzıdır. Duygu ve düşüncelerimizi içtenlikle ifade eden sözcüklerdir. Kısacası ben dili, kendini ifade ederek konuşmaktır.

Örneğin uzun zamandır ziyaretine gitmediğiniz bir yakınınız, “Beni ziyarete gelmeyeli ne kadar oldu
biliyor musun, ne kadar da hayırsızsın?” gibi suçlayıcı bir sen mesajı yerine “Uzun zamandır seni göremedim, özlemişim, geldiğine çok sevindim, iyi ki geldin.” gibi gerçek duygularını anlatıp kendini ifade ettiğin de iletişim daha sağlıklı olur. Tartışmaktan, kendini savunmaktan kurtulur ve ziyaretleri daha istekli ve sık yapmaya sevk eder. Aslında ben mesajları, gerçek duygu ve düşüncelerimiz, “özümüzle” ilgili iletimlerdir. İletişimde davranışın doğru tanımı, kişi üzerindeki etkisi ve duyguların ifadesi çok önemlidir. Ben dili ile konuşmak duygu ve düşünceleri anında ilettiği için kullanan kişiyi çok rahatlatır. 

Suçlayıcı Mesajlar Kendini ifade Etme Mesajları;

 

Kişiliğe yöneliktir. 

Bütüne ve genele yöneliktir. 

Karşımızdaki kişi ile ilgili olumsuz değerlendirmeler içerir.

Öfke, nefret gibi olumsuz duygular uyandırır.

İletişimi zedeler. 

Sorumluluk duygusunu geliştirmez.

İşbirliğine karşı direnç yaratır. 

Çekingen ya da saldırgan insanlar yaratır. 

Karşımızdaki kişinin özgüvenini zedeler. 

Karşımızdaki kişi hemen savunmaya geçer, tartışma yaratır. 

 

Kendini İfade Etme Mesajları;

Davranışa yöneliktir.

Özele ve o ana yöneliktir.

Kişinin kendi duygu ve düşüncelerini
içerir.

Olumsuz duygu uyandırmaz

Sağlıklı iletişimi sağlar

Sorumluluk duygusunu geliştirir.

İşbirliğine yönelik istek uyandırır.

Kendisini doğru ifade edebilen kişiler
yaratır.

Özgüvene olumlu katkısı vardır.

Kişiyi hemen savunmaya geçmekten ve
tartışmaktan korur.

İsteğimiz iletişimde anlaşılır olmak ve kendini doğru ifade etmek ise ben dilini kullanmak bunu sağlayacaktır. Sevgi dolu iletişimler dilerim.

SOSYOLOG / AİLE DANIŞMANI  BİLGEN BİNGÖL

Kaynaklar/ milli eğitim bakanlığı çocuk gelişiminde etkili iletişimBİLGEN BİNGÖL
Okunma Sayısı: 1027


44.211.117.197
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top