• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hayatımda iki insanı hiç unutmam..... ihtiyaç anında yanımda olanı.... zor zamanımda yalnız bırakanı....
Sponsorlarımız
Paradance Nedir?

   Paradans, 20. yüzyılın başlarında gelişmeye başlayan bir dans türüdür. Bu dans türü, bedensel engelleri olan bireylerin dans etmelerine olanak tanıyan özel bir tekniktir. Paradans, çeşitli dans stillerinden etkilenmiştir ve bedensel engelleri olan insanların duygularını ve ifadelerini dans aracılığıyla ifade etmelerine olanak sağlar. Hem fiziksel hem de duygusal açıdan destekleyici bir dans türü olarak kabul edilen Paradans, Geleneksel danslar ve Serbest stil danslar olarak ikiye ayrılır. Geleneksel danslar Standart danslar ve Latin dansları olmak üzere iki ana kategoride yarışmalar düzenler. Dansçılar, vals, tango, samba, rumba ve jive gibi dansları icra ederken, Duo ve Kombi olarak danslar sergilenir. Duo kategorisinde "iki tekerlekli sandalye dansçı partner" ve Kombi kategorisinde "bir ayakta bir tekerlekli sandalye dansçısı ile partner" yer alır. Standart danslar arasında vals, tango, Viyana valsi, slow foxtrot ve quickstep; Latin dansları arasında samba, rumba, cha cha, pasadoble ve jive bulunur. Serbest stil kategorisinde dansçılar özgürce dans ederler ve bu kategoride de tek, duo ve kombi olarak dansçılar performans sergileyebilirler. Bu kategoride dansçıların yaratıcı ve özgün ifadelerini danslarına yansıtma özgürlüğü bulunmaktadır. Bu dans türü, bedensel engelleri olan bireylerin dans etmelerine olanak sağlayan özel bir teknik olarak ortaya çıkmıştır. Paradansın yaygınlaşması ve popülerleşmesi farklı ülkelerdeki dans toplulukları aracılığıyla gerçekleşmiştir. Günümüzde paradans, bedensel engelleri olan insanlar arasında fiziksel aktivite sağlamanın yanı sıra duygusal ve sosyal açıdan da destekleyici bir rol oynamaktadır. Bu dans türü, katılımcılarına özgüven kazandırabilir, iletişimi güçlendirebilir ve duygusal ifade yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, paradansın toplulukları bir araya getirme ve dayanışmayı artırma potansiyeli de bulunmaktadır.


   Paradance is a dance genre that began to develop in the early 20th century. This dance genre is a special technique that allows individuals with physical disabilities to dance. Influenced by various dance styles, Paradance enables individuals with physical disabilities to express their emotions and feelings through dance. Considered a supportive dance form both physically and emotionally, Paradance is divided into Traditional dances and Freestyle dances. Traditional dances organize competitions in two main categories: Standard dances and Latin dances. Dancers perform dances such as waltz, tango, samba, rumba, and jive, while different dances are showcased in the Duo and Combo categories. The Duo category includes a "two-wheeled wheelchair dancer partner," and the Combo category features a "one-legged dancer with a wheelchair partner." Standard dances include waltz, tango, Viennese waltz, slow foxtrot, and quickstep; Latin dances include samba, rumba, cha-cha, pasodoble, and jive. In the Freestyle category, dancers dance freely, and in this category, dancers can perform as solo, duo, or combo. Dancers in this category have the freedom to reflect their creative and original expressions in their dances. This dance genre emerged as a special technique that allows individuals with physical disabilities to dance. The spread and popularity of Paradance have been realized through dance communities in different countries. Today, Paradance plays a supportive role not only in providing physical activity for individuals with physical disabilities but also emotionally and socially. This dance genre can boost participants' self-confidence, strengthen communication, and help them develop their emotional expression abilities. Additionally, Paradance has the potential to bring communities together and increase solidarity. 


Prepared by Ersin EVRENERSİN EVREN
Okunma Sayısı: 154


44.210.99.209
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top