• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Artık insanları tanımak için zaman kaybetmiyorum; nasıl olsa onlar zamanı gelince yaptıklarıyla kendilerini tanıtıyorlar. (Poul Auster)
Sponsorlarımız
PSİKOLOJİ NEDİR?

Tarih boyunca, insanlar dünyayı anlama çabası içerisine girmişlerdir. Bu çabanın bir uzantısı olarak, kendilerini de anlamaya çalışmışlar, birtakım soruların yanıtlarını aramışlardır. Örneğin;
 İnsanlar nasıl öğrenirler?
 Bellek nasıl çalışır?
 Küçük çocuklar nasıl konuşurlar?
 Ergenlikte neden pek çok alanda değişim yaşarız?
 Bazı insanlar neden anormal davranışlar sergilerler?
 Dış dünyayı nasıl algılarız?
 İnsanlar nasıl mutlu olurlar?
 Zekâ nedir?
 İş yaşamında nasıl daha üretken olabiliriz?
 İnsanlar stresle nasıl başa çıkarlar?
 İnsanları birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
 Sağlıklı ilişkiler kurmanın yolları nelerdir?
 Saldırganlığın nedenleri nelerdir?
 Hastalıklardan nasıl çabuk kurtulabiliriz?
 İnsanlar, birbirlerini nasıl etkilerler?
 Saldırganlığın nedenleri nelerdir?
 Bağımlılıkla nasıl başa çıkabiliriz?
 İnsanları depresyondan nasıl kurtarırız?
İşte yukarıda ele alınan bütün soruların yanıtı, psikolojinin konusu içerisinde değerlendirilmektedir. O halde psikoloji nedir? Psikolojinin ne olduğuna yönelik pek çok tanımlamanın yapıldığı görülür. Aşağıda bu tanımlamalara örnekler verilmiştir:
 Psikoloji, insan davranışının altında yatan temel nedenleri bulmaya çalışan bilimsel çabaya verilen addır.
 Psikoloji, bireysel davranışların ve zihinsel süreçlerin bilimsel incelenmesidir.
 Psikoloji, davranışın ve zihinsel süreçlerin bilimidir.
Yukarıdaki psikoloji tanımları incelendiğinde, davranışın incelenmesi konusunun ortak olduğu görülür. Zaten en genel anlamıyla psikoloji, davranışın bilimsel olarak incelenmesi olarak değerlendirilmektedir. Davranıştan kasıt insanların ya da hayvanların herhangi bir tepkisi; insanların duyguları ve düşünceleridir. Bu noktada psikolojinin sadece insan davranışı ile ilgilenmediğini aynı zamanda hayvan davranışları ile de ilgilendiğini gözden kaçırmamak gerekir. Psikoloji, hayvan davranışları üzerinden elde edilen bilgileri insanların davranışlarını anlamak ve değerlendirmek adına hayvanlarla ilgilenmektedir. Özetle psikoloji, beyin, çevre, psikolojik işlevsellik ve davranış arasında gerçekleşen etkileşimleri inceler.Modern psikoloji, her bir insanı birey olarak kabul eder. Bireylerin davranışlarının altında yatan nedenleri arar. Aynı zamanda bireylerin bir grup olarak nasıl ve ne tür davranışlar sergiledikleri ile de ilgilenir. Psikoloji, aynı zamanda bireylerin ortak özelliklerinin neler olduğu ile de ilgilenir. Öte yandan psikoloji, bireysel farklılıklar üzerinde de durur. Örneğin bireylerin kişilik özelliklerini ve yeteneklerini inceler. Psikoloji, aynı zamanda insanların nasıl değiştiklerini de araştırır. Bu noktada insanların nasıl mutlu oldukları, çevrelerine nasıl uyum sağladıkları, çocukların nasıl daha iyi öğrendikleri ve akranları ile nasıl daha iyi ilişkiler kurabilecekleri üzerinde de durur. Özetle; psikoloji, bireylerin duygularının, düşüncelerinin ve davranışlarının altında yatan dinamikleri inceleyen bilim dalıdır.

KAYNAKLAR;

Prof. Dr. Ali ERYILMAZ

Atatürk Üniversitesi Psikoloji dalıBİLGEN BİNGÖL
Okunma Sayısı: 961


44.192.48.196
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top