• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Biz kimsenin varlığıyla var olmadık. Yokluğuyla da eksilmeyiz.
Sponsorlarımız
Gülümsemenin Ruh Sağlığınız Üzerindeki 6 Etkisi

            Ruh sağlığına, psikolojik birçok rahatsızlığa, strese, huzursuzluğa ve daha birçok sıkıntıya karşı etkili olduğu bilinen en önemli tedavilerden biri gülmektir. Pozitif ve iyimser bir insan olmanın da neredeyse baş koşulu sayılabilecek gülmek, hem kendimizi hem de çevremizdekileri mutlu eder. Bizi hayata da bağlar, daha iyimser bir insan olmamızı sağlar. Özellikle psikoloji üzerindeki etkisi çok sayıda farklı araştırma ile kanıtlanmış olan gülmenin etkilerini birlikte hatırlayalım…

 

1-Sağlıklı bir vücudu daha da güçlendiriyor

 

                  Pozitif duygulara sahip olmak ve günün yapabildiğimiz kadar kısmını gülümseyerek geçirmek yaşam standardını en çok yükselten şeylerden biridir. Bu açıdan bakıldığında vücudunuz fiziksel olarak iyi bir durumdayken zihniniz ve psikolojiniz kötüyse mutlaka gülmeye gayret edin. Böyle bir durumda gülümsemek, sağlıklı olan vücudunuzla birlikte ruh sağlığınız üzerinde de olumlu etkiler yapacaktır.

 

2-Koruyucu kalkan görevi üstlenir

 

                  Gülmek, gülümsemek ve günün her anında bunu bir yaşam tarzı olarak kabul ederek uygulamak bizi, günlük hayatın getirdiği olumsuz birçok duygudan koruyacaktır. Ruh sağlığımızı kötü etkileyen ve bizi istenmeyen durumlara da sürükleyebilecek bu kötü hislerden korunmak için gülmeyi bir kalkan gibi kullanabilirsiniz.

 

3-İletişim gücünüzü artırır

 

                  Gülmenin ruh sağlığımız üzerinde yarattığı en güzel etkilerden biri de çevremizle kurduğumuz iletişim kanallarımızı açması ve kuvvetlendirmesidir. Sağlıklı ve dengeli bir psikolojiye sahip olduğumuzda iletişim kanallarımız da açılacak ve çevreye daha duyarlı, sevecen ve empati kurarak yaklaşabileceğiz. Bunun için de öncelikli olarak gülümsemeyi ihmal etmeyin.

 

4-Kişisel saygı, sevgi ve öz güveni sağlamlaştırır

 

                  Gülmek, pozitif olmak ve hemen her şeye karşı olumlu yaklaşmak ruh sağlığımızı, buna bağlı olarak da kişisel saygımızı ve öz güvenimizi artırır. Kişinin öncelikle kendisine karşı olan bakış açısını düzeltmesini sağlayan bu yaklaşım için kullanılabilecek en önemli silahlardan biri gülümsemektir. Hayatın tüm getirdiklerine, olumsuzluklarına, kötü durumlara, beklenmeyen olaylara karşı gülmek, ruh sağlığımızı da koruyacak en önemli unsurlardan biridir.

 

Hayatın zorlu ve çetin yollarında başımıza hiç beklenmedik olayların gelmesi çok olasıdır. Özellikle sağlık konusunda her an her şeyin olabileceği olasılığı ile hareket ederek önceden önlem almak hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımızı korur.

 

5-Motivasyonunuzu artırır

 

                  Günlük hayatınızda her ne yapıyorsanız yapın; evde, okulda, iş yerinde gülümsemek motivasyonunuzu artıracaktır. Hayatın zorluklarından bir an sıyrılarak daha olumlu bir bakış açısına sahip olmanızı sağlayacak gülme ile psikolojik durumunuzu daha iyiye çekebilir ve bu yolla güne daha motive devam edebilirsiniz. Gülümsemek, bir şeye odaklanmak ve ona konsantre olarak motivasyonu artırmak için biçilmiş kaftandır…

 

6-Ruh hastalıklarının en iyi ilacı, gülmek

 

                   Bugün hem psikoloji hem de psikiyatride ortaya çıkan olumsuz durumlar ve hastalıklar için kullanılan en iyi tedavi yöntemlerinden biri gülümsemektir. Birçok doktor, hastalarına gülmeyi, mutlu ve pozitif bir insan olarak yaşamayı bir tarz olarak seçmelerini önerir. Bu açıdan ruh hastalıklarının en etkili ilaçlarından biri gülmektir.GAMZE SEDİR
Okunma Sayısı: 1455


44.192.48.196
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top