• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

1. Gün Sabah saat 09:00 Karşıyaka belediye karşısından aracımız kalkarak otelimize doğru yola çıkacağız yol üzerinde yapacağımız kahvaltıdan sonra öğle saatlerinde otelimize varıyoruz. Otele yerleştikten sonra (Termal suyu Bikarbonat iyonunca çok zengin olup, Kalsiyum, Magnezyum iyonları da içermektedir. Çeşitli hastalıkların tedavisinde 1230’lu yıllardan beri kullanılmaktadır. İçerdiği mineraller sayesinde gençlik suyu olarak da kabul edilen Termal suyunun yer altından çıkış sıcaklığı 42 derece olup, tesisteki bütün odalarda, havuzlarda ve tedavi merkezindeki birimlerde mevcuttur.) termal suların şifalarından yararlanmaya başlıyoruz. Arada coffee break alıp keyfimize bakıyoruz Akşam otelde açık büfe yemeğimizi alıyoruz canlı müzikle eğlenmeye devam edip  istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra termal suların şifalarından yararlanmaya devam ediyoruz akşam üstü coffee break alıp eğlenmeye devam ediyoruz akşam açık büfe yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik’le eğlenceye doyuyoruz istirahat için odalarımıza çekiliyoruz.

3. Gün sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra oda çıkış saati eşyalarımızı aracımıza koyduktan sonra İZMİR'e doğru yola çıkıyoruz. Aralardaki molalardan sonra akşam saati Karşıyaka belediye önünde yolculuğumuza son veriyoruz.

ücrete dahil olanlar

gidiş dönüş ulaşım 

otelde 2 açık büfe kahvaltı

otelde 2 coffee break

otelde 2 açık büfe akşam yemeği

otelde 2 gece canlı müzik eğlence 


İzmir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hayatımda iki insanı hiç unutmam..... ihtiyaç anında yanımda olanı.... zor zamanımda yalnız bırakanı....
Sponsorlarımız
MODERN DANSIN TARİHÇESİ

      Modern dansın tarihçesi, geleneksel bale ve diğer eski dans formlarına karşı bir tepki olarak ortaya çıkmıştır ve 20. yüzyılın başlarına kadar uzanır. Modern dansın evrimi, bir dizi önemli figürün ve hareketin katkılarına dayanmaktadır. İşte modern dansın tarihçesinin ana hatları: 

 1. Isadora Duncan (1877-1927): Modern dansın öncülerinden biri olarak kabul edilen Isadora Duncan, doğal ve duygusal bir dans tarzı geliştirdi. Onun dansları, geleneksel bale tekniklerine karşı özgür ve ifade doluydu. Duncan'ın çalışmaları modern dansın temellerini atmıştır.
 2. Ruth St. Denis (1879-1968) ve Ted Shawn (1891-1972): Ruth St. Denis ve Ted Shawn, modern dansın gelişimine katkıda bulunan önemli isimlerdir. Denishawn Dance School adlı okullarını kurarak modern dansın yayılmasına öncülük ettiler. Bu okul, birçok önemli modern dansçının yetiştiği bir merkez haline geldi.
 3. Martha Graham (1894-1991): Martha Graham, modern dansın en etkili figürlerinden biridir. Graham tekniği olarak bilinen kendi dans tekniğini geliştirmiş ve birçok önemli eser üretmiştir. Onun çalışmaları modern dansın temel kavramlarını şekillendirdi.
 4. Merce Cunningham (1919-2009): Merce Cunningham, modern dansın deneysel ve soyut bir yaklaşımını benimseyen bir koreograf olarak tanınır. Onun çalışmaları sıklıkla rastgelelik ve rastgele müziğe dayanır.
 5. Alvin Ailey (1931-1989): Alvin Ailey, Afro-Amerikan dans ve kültürünü modern dansla birleştiren önemli bir figürdür. Ailey, Alvin Ailey American Dance Theater'ı kurarak Afro-Amerikan dansını uluslararası alanda tanıttı. 

    Modern dansın tarihçesi, bu ve diğer önemli figürlerin katkıları ve etkileşimleriyle şekillendi. Modern dans, zaman içinde farklı tarzlar, teknikler ve yaklaşımlar geliştirdi. Günümüzde modern dans, dünya genelinde birçok farklı tarzı ve yaratıcı ifade biçimini içeren zengin bir dans türüdür.

      The history of modern dance dates back to the early 20th century and emerged as a reaction against traditional ballet and other classical dance forms. The evolution of modern dance is marked by the contributions of several influential figures and movements. Here is an overview of the history of modern dance:

 1. Isadora Duncan (1877-1927): Isadora Duncan is considered one of the pioneers of modern dance. She developed a natural and emotionally expressive style of dance that contrasted with the rigid techniques of classical ballet. Duncan's work laid the foundations for modern dance by emphasizing freedom of movement and personal expression.
 2. Ruth St. Denis (1879-1968) and Ted Shawn (1891-1972): Ruth St. Denis and Ted Shawn were instrumental in the development and promotion of modern dance. They founded the Denishawn Dance School, which became a significant center for training and propagating modern dance. Many notable modern dancers emerged from this school.
 3. Martha Graham (1894-1991): Martha Graham is one of the most influential figures in modern dance history. She developed her own dance technique known as the Graham technique and created numerous iconic works. Her contributions shaped the fundamental concepts of modern dance.
 4. Merce Cunningham (1919-2009): Merce Cunningham is known for his experimental and abstract approach to modern dance. His choreography often incorporated randomness and was closely tied to avant-garde music and art.
 5. Alvin Ailey (1931-1989): Alvin Ailey played a significant role in incorporating African-American culture and dance into modern dance. He founded the Alvin Ailey American Dance Theater, which helped introduce African-American dance to a global audience.

           The history of modern dance is characterized by the diverse approaches, techniques, and philosophies of these and other influential figures. Over time, modern dance has continued to evolve, giving rise to various styles and creative expressions. Today, modern dance encompasses a wide range of styles and artistic possibilities, making it a vibrant and ever-evolving form of dance.ERSİN EVREN
Okunma Sayısı: 259


44.211.117.197
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

Egesporkulübü

Egesporkulübü

ERSİN EVREN

ERSİN EVREN

BİLGEN BİNGÖL

BİLGEN BİNGÖL

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

GAMZE SEDİR

HAKAN DÜZ

Son Ziyaretçi Yorumları
Donay Güngör
Hayatımda güzel bir renksiniz. Biz kavramı gelişmiş, herkese hitap edebilen ve kucaklayan yapınizla iyki varsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim. sizleri seviyorum

İlker kuzey
Zaman içersinde insanoğlunun dört duvar arasında kalıp kendini göstermemesi ve zaman ilerledikçe içinde kalan yapmak isteyip yapamadıklarına ufakda olsa bir donuş sağlıyan derneğimizin. İnsanlara sende varsın dedirtebilmek adına sevgi ve sağlık dolu dana nice birlikte var oluşlarımız adına birşeyler yapabilmek. Emeğine sağlık değerli başkanım daha güzel, sağlık ve huzur dolu yıllara hep beraber.

Güler Bayrak
#Sıcacık Bir Dernek # Hakan hocam emeğinize sağlık.. 5 yıl önce derneğinizle tanıştım, iyikilerimdensiniz.. Sağlığım ve pandemi dolayisiyle bir süredir ayrı kaldım, fecebook sayesinde yanınızdaydım. her gün dernek sayfamızda beğenilerimi yaptım. Bildiğim en en ciddi düzgün, yaptığının arkasında olan, Ege sevenler derneği Başkanı ve başkan yardımcısına, sevgili eğitmenlerimize, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.. Sevgilerimle🥰🥰


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top